Home Ідеї Майбутнє сьогодні: TESLA будує автономні колонії майбутнього у Нідерландах

Майбутнє сьогодні: TESLA будує автономні колонії майбутнього у Нідерландах

Автор ідеї: Тамара | 
279

TESLA продовжує тішити всіх шанувальників нових та цікавих екопроектів. Проте цього разу мова йде не по автомобілі. Одна з найбільших передових компаній у світі із розробки досконалих видів транспорту, які сьогодні стали проривом у світі технологій та міцним містком у майбутнє, будує особливе екопоселення.

Повністю незалежну від центральної електромережі, зі своїм виробництвом їжі та переробкою відходів колонію побудують у Нідерландах, неподалік Амстердаму. Уже на початку наступного року котеджне містечко зможе прийняти 25 сімей.

Селищами на зразок цих вже дано важко здивувати. В Україні, наприклад, збудовані десятки екопоселень, а також є поселення амішів. Проте як і у першому, так і у другому випадку мова йде про максимально простий спосіб життя: побут амішів та екопоселення передбачає мінімальне використання сучасних технологій, тобто майже повний аскетизм, який особливо виражений на фоні надлишку різного роду благ ХХІ століття. Проте одним з найголовніших пріоритетів нового екораю є комфорт та доступ до різних сучасних технологій.

Окрема теплиця для гдропоніки

Наприклад, кожен будинок в екопоселенні буде вкритий скляним каркасом. Це дозволить покращити теплоізоляцію будинків, а також значно знизить витрати на опалення взимку. Але одним з найважливіших факторів стане те, що завдяки застосуванню такої технології вирощування овочів та фруктів просто на власній земельній ділянці взимку буде звичним явищем.

Самі житлові будинки будуть розміщені у формі кола, у центрі якого знаходитиметься теплиця, станції підзарядки автомобілів, невелика ферма, став із рибою, паркування, відкриті городи та громадські зони.

Пректом займається американська компанія ReGen. Її мета — інтегрування виробництва їжі в поселення людей сучасного типу. Як відповідь на запитання про первинні витоки ідеї, компанія звертається до статистики: сьогодні для потреб сільського господарства використовується 42 % землі всієї планети. Це основна причина, згідно з якою скорочується кількість лісів та земельних ділянок. Через проблеми з логістикою продукти розподіляються нерівномірно: в середньому овочі долають 2400 км, перш ніж опиняються на столі у людини. Приблизно третина їжі потрапляє у смітники, і це в той час, коли на планеті голодує кожен сьомий житель.

“Присадібна ділянка” біля кожного помешкання

Основою моделі поселення, запропонованої ReGen є гідропоніка: рослини висаджують в спеціальний контейнер, замість звичного відкритого ґрунту, де коріння постійно підживлюється спеціально збагаченою поживними речовинами водою. Саме завдяки цьому стане можливим вертикальне садівництво — рослини висаджуватимуться на стелажах. Це скоротить кількість необхідної площі для вирощування продуктів приблизно у 50 разів, а рослини будуть рости у 10 разів швидше. А транспортні витрати зменшаться практично до нуля, оскільки теплиця знаходитиметься в центрі.

Робота екосистеми

ReGen підрахували, що кількість необхідної площі на сім’ю з трьох осіб — двох дорослих та однієї дитини —всього 639 м2. У традиційному фермерстві ця цифра сягає 8100 м2. Вона включає в себе житло, сад, город, ферми для тварин, яких протягом року з’їдять ці жителі, та площа ємності для збереження води.

Розподілена територія так:

Дім — 120 м2, теплиці — 40 м2, комплекс з гідропонікою — 300 м2, звичаний сезонний город — 100 м2, ферма — 25 м2, сонячні панелі — 34 м2, сховище прісної води — 20 м2.

В цілому на поселення 75-100 осіб потрібно 15450 м2.

Цікаво, що будівництво цього раю вже розпочато. Якщо ця концепція екопоселень виправдає себе і матиме успіх, схожі колонії збудують у Північній Європі та ОАЕ. А у майбутньому, можливо, і по всьому світі. Майбутнє уже тут!

 

Всі зображення належать архітектурному бюро EFFEKT у Данії.

За матеріалами сайту http://maincream.com/content/entry/budusee-zdes-tesla-stroit-avtonomnye-kolonii-budusego-v-niderlandah.html

 

Голосування

Проголосуйте за проект, щоб підтримати його!

Розкажіть друзям!

Подобається?

Для того, щоб проголосувати за даний проект необхідно поставити лайк в будь-якій соц. мережі.

Автор

Тамара

Коментарі відсутні

Залиште відгук