Home Блог ЯКЩО З ВАШОЇ КВАРТИРИ ТІКАЄ ТЕПЛО

ЯКЩО З ВАШОЇ КВАРТИРИ ТІКАЄ ТЕПЛО

Автор ідеї: Максим | 
85

З настанням холодів ви відчули, що в будинку, незважаючи на ввімкнене опалення, не стає тепліше? Ми підкажемо, як убезпечити свій дім від таких негативних моментів.

Якщо приїхати з області у місто і поглянути на градусник, можна зрозуміти, що в місті температура вища, ніж за його межами. Відбувається це в тому числі через витоки тепла, коли батареї в буквальному сенсі «опалюють вулицю». В Європі ця проблема вже давно стала однією з головних для влади: вони зрозуміли, що якщо навчити населення берегти енергію, це допоможе заощадити колосальні гроші.

ЯКЩО ДМЕ З ВІКНА

Найчастіше тепло тікає через вікна, і пов’язане це з тим, що сучасні склопакети встановлені далеко не скрізь. Якщо у вас старі дерев’яні рами, через кілька років їх обов’язково перекосить від перепадів температур і вологості, і через щілини буде видуватися тепло. Щоб цього уникнути, потрібно підготуватися до зими заздалегідь, утепливши вікна, причому робити це можна не тільки «дідівськими» засобами (поролоном і ватою), але і за допомогою спеціальних клейких гумових трубок, що продаються в будь-якому господарському магазині. Крім того, особливу увагу потрібно приділити місцю стикування скла і рами. Раніше для цього використовували мастику або пластилін, але сьогодні існує простий у використанні герметик на основі силікону.

Варто відзначити, що і «дідівські» методи також цілком можуть допомогти утеплити вікна, якщо в них дуже широкі щілини. Потрібно взяти алебастр і розвести його з крейдою в пропорції 2 до 1, додати води, щоб суміш стала за консистенцією схожа на вівсяну кашу, і промастити цією сумішшю всі тріщини і щілини у вікнах. Пам’ятайте, що утеплювати треба не тільки вікна, але і вхідні двері: в під’їзді найчастіше холодніше, ніж в квартирі.

8a4e00316cfd08e10f655d4a75cf9cb2

ЗИМОВИЙ РЕЖИМ

Але «дути» може не тільки з дерев’яних віконних рам: не всі знають, що сучасні склопакети мають два режими: зимовий і літній, які розрізняються ступенем притиснення стулки вікна, і якщо їх не перевести у відповідне положення, в квартиру буде задувати холодний вітер. Щоб переключити вікна в зимовий режим, потрібно за допомогою спеціального ключа, викрутки або шестигранника (залежить від типу вікна) повернути ексцентрики, що розташовані на торцевій стороні стулки. Порядок цієї процедури повинен бути описаний в інструкції до склопакетів, і якщо ви не впевнені в своїх силах, переведення вікон в зимовий режим краще довірити фахівцям компанії, яка їх встановлювала.

ПІДЛОГА, СТЕЛЯ І СТІНИ

Утеплення підлоги необхідне тільки в тому випадку, якщо квартира знаходиться на першому поверсі. Проводиться воно наступним чином: на бетонну стяжку викладаються спеціальні лаги (дерев’яні бруски), між ними укладають утеплювач (найчастіше – мінеральна вата), зверху конструкція зашивається фанерою, на яку вже викладається фінішне покриття. Приблизно за тією ж технологією утеплюють стелю і стіни. Сьогодні ця процедура не дуже витратна, і тому краще в разі необхідності її все ж провести: килим на стіні зовсім не рятує від холодів.

СЕРЙОЗНІ ПРОБЛЕМИ

Але тільки лише утепленням вікон і дверей в сучасних будинках часто не обійтися. Пов’язано це з тим, що в панельних будинках з часом можуть розсихатися шви між бетонними плитами стін, причому відбувається це і у відносно нових будівлях через порушення технології будівництва.

Якщо ви виявили, що зі стіни дме, потрібно закрити щілину за допомогою монтажної піни, по можливості закрити стіну утеплювачем. Однак потрібно розуміти, що це захід тимчасовий і стики панелей потрібно ізолювати не зсередини квартири, а зовні. Займаються цим промислові альпіністи: самому лізти з даху на мотузці небезпечно.

View from inside of glass door and balcony

View from inside of glass door and balcony

НЕПРОСТИЙ ПОШУК

Окремо потрібно сказати про те, що знайти витік навпомацки, поводив руками по стінах, можна далеко не завжди. По-перше, дуже часто сама холодна стіна або підлога може бути провідником холоду, через який з квартири тікає тепло, а значить, шукати в будинку щілини, з яких дме холодний вітер, може бути безглуздо. По-друге, нерідко отвори бувають невеликого розміру, а значить, виявити їх візуально дуже складно.

Щоб гарантовано виявити джерела витоку тепла, потрібно скористатися послугами компаній, які на цьому спеціалізуються. Роботи проводяться наступним чином: в квартирі встановлюють аеродвері, які змінюють тиск всередині приміщення, а за допомогою спеціального приладу — тепловізора — з вулиці і зсередини приміщення визначається, звідки тікає тепло. Послуга обійдеться приблизно 800-1000 грн.

ДО ЄВРОПИ ЩЕ ДАЛЕКО

У Європі більшість жителів так активно беруть участь у заходах з утеплення будинків не стільки тому, що вони хочуть подбати про навколишнє середовище або заощадити кошти в бюджеті, а тому, що це вигідно для них. У їхніх будинках встановлені системи обліку споживання тепла, а значить, чим менше ти його витрачаєш, тим менше платиш. Тобто, економити тепло у своїх домівках надзвичайно вигідно.

Голосування

Проголосуйте за проект, щоб підтримати його!

Розкажіть друзям!

Подобається?

Для того, щоб проголосувати за даний проект необхідно поставити лайк в будь-якій соц. мережі.

Автор

Максим

Коментарі відсутні

Залиште відгук