Home Блог У франції збудують 17-поверхове біле дерево

У франції збудують 17-поверхове біле дерево

Автор ідеї: Влад | 
54

Цікавий проект житлового будинку від найвідомішого японського архітектора.

Проект житлового комплексу «біле дерево» («l’arbre blanc») японського архітектора Со Фудзімото (sou fujimoto) і французьких бюро «Nicolas Laisne Associes» та «Manal Rachdi Oxo Architectes» виграв конкурс «Architectural Folie of the 21st Century» та буде реалізований в Монпол’є — одному з найбільших міст на півдні Франції.

Незвичайна будівля розташується на березі річки Лез між старим міським центром і новими районами Порт-Маріанн і Одіссеум.

2

«Біле дерево» («L’Arbre Blanc»)

На концепцію 17-поверхової вежі багато в чому вплинула звичка жителів сонячного Монпол’є проводити більшу частину часу під відкритим небом.

Головна відмінна риса проекту — це величезна кількість просторих терас і відкритих балконів, розташованих навколо вертикальної основи таким чином, щоб отримувати максимально можливу кількість денного світла, подібно до листя на гілках дерева, що забезпечує процес фотосинтезу.

3

До того ж, така вертикальна схема при відносно невеликій площі фундаменту дозволяє оптимізувати житловий простір, пропонуючи одне з можливих рішень ряду проблем, пов’язаних з перенаселенням у великих містах.

4

«Головна відмінна риса проекту — це величезна кількість просторих терас і відкритих балконів

Архітектори підкреслюють, що незважаючи на асоціації, які може викликати назву і загальний архітектурний вигляд будинку, це зовсім не «вежа зі слонової кістки».

Навпаки, планується, що «Біле дерево» стане демократичним і сучасним багатофункціональним простором, який крім приватних квартир включає сад, ресторан, художню галерею, офісні приміщення та загальну терасу на даху, де мешканці, городяни і туристи зможуть провести приємний вечір в барі, насолоджуючись прекрасним панорамним видом.

5

«Біле дерево» («L’Arbre Blanc»), макет інтер’єру

6

«Біле дерево» («L’Arbre Blanc»), вид зверху

Біонічні мотиви превалюють не тільки в зовнішньому вигляді будівлі, але і в загальному принципі продуманого і дбайливого ставлення до природних ресурсів, якого дотримуються архітектори.

У проекті буде реалізована пасивна схема використання сонячної енергії, в тому числі для опалення та вентиляції. Також в розпорядженні мешканців будуть зовнішні регульовані жалюзі і система збору та використання дощової води.

7

Проект житлового комплексу «Біле дерево» («L’Arbre Blanc») в Монпол’є

В цілому, проект Фудзімото нагадує гігантський будинок на дереві.

Голосування

Проголосуйте за проект, щоб підтримати його!

Розкажіть друзям!

Подобається?

Для того, щоб проголосувати за даний проект необхідно поставити лайк в будь-якій соц. мережі.

Автор

Влад

Коментарі відсутні

Залиште відгук